Rezultati Konkursa «Zašto je kultura (meni) važna?»

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske objavilo je rezultate konkursa  namijenjenog učenicima srednjih škola u Republici Srpskoj koji su odgovarali na temu „Zašto je kultura (meni) važna?“, iskazujući se u šest oblasti umjetnosti:

  1. Likovna, primijenjena umjetnost i dizajn (slikarstvo, skulptura, video rad, performans, scenografija, ilustracija, kostim, dizajn plakata)
  2. Fotografija (umjetnička fotografija)
  3. Književnost (pripovjetka/kratka priča ili poezija)
  4. Dramska umjetnost (monolog, dramski tekst ili scenario za kratki film)
  5. Film (igrani, dokumentarni, animirani, eksperimentalni ili video esej)
  6. Muzika (kompozicija ili interpretacija)

 

Na konkurs, koji je bio otvoren  od 29. januara do  19. februara 2018. godine,  pristiglo je ukupno 220 radova učenika srednjih škola u Republici Srpskoj.

Stručna komisija, sastavljena od stručnih  saradnika Ministarstva, izabrala je po tri nagrađena rada u svakoj od navedenih oblasti umjetnosti.

Ministarstvo je Konkurs raspisalo u saradnji sa Republičkim pedagoškim zavodom, a slijedeći ciljeve Strategije razvoja kulture Republike Srpske 2017-2022.

 

Lista nagrađenih učenika:

  IME I PREZIME ŠKOLA OBLAST
01 Anđela Karać Gimnazija, Prnjavor fotografija
02 Armano Merdžić KŠC Banjaluka fotografija
03 Marina Pratljačić Gimnazija, Prnjavor fotografija
04 Milan Vidović Gimnazija, Banjaluka poezija
05 Marija Šormaz Ekonomska škola, Banjaluka poezija
06 Bilbija Dejan Tehnološka škola, Banjaluka poezija
07 Brkić Nikola Medicinska škola, Banjaluka proza
08 Tajana Marković SŠC Srebrenica proza
09 Tamara Kurtuma SŠC „Petar Kočić“ Zvornik proza
10 David Jelić, Milan Ristić KŠC Banjaluka film
11 Aleksandar Vulić, Marija Ratković, Anastasija Milišić, Anđela Gudelj CSŠ Trebinje film
12 Slavica Mijatović, Nada Radeta, Nataša Tičić Medicinska škola, Banjaluka film
13 Nikola Maksimović SŠC „Petar Kočić“ Zvornik muzika
14 Nikola Babić, Anđela Đekić, Tihomir Vučić „Nikola Tesla“, Teslić muzika
15 Nikolina Mandić, Irena Obrenović, Anja Misimović, Vanja Popović Gimnazija, Gradiška muzika
16 Bogdan Tintor Gimnazija, Bijeljina dizajn
17 Cvetnić Vlatka Tehnološka škola, Banjaluka slikarstvo
18 Ivan Samardžić Gimnazija, Bileća slikarstvo
19 Sara Škvorc Gimnazija, Brod pozorište
20 David  Durić SŠC „Petar Kočić“ Zvornik pozorište
21 Katarina Trišić SŠC Srebrenica pozorište

 

 

By